Dobré ozvučení a osvětlení - zvukař
ZVUKAŘ, ZVUK, OZVUČENÍ, MOBILNÍ PÓDIUM, PROFESIONÁLNÍ SVĚTLA A EFEKTY
  Ozvučíme a osvětlíme koncerty, oslavy, přehlídky, plesy a další společenské a kulturní akce
  Naše profesionální aparatura a dlouholeté zkušenosti jsou zárukou dobrého výsledku
  Rental agentura zajišťuje realizace prezentací a show, módních přehlídek, představení
   produktu, konferencí nebo show na firemním večírku, vše individuálně přímo na míru
 
 

Vokální bezdrátový komplet, kvalitní ozvučení za rozumnou cenu


Občas člověk řeší dilema, drát nebo bezdrát? Já osobně radši zvučím s mikrofony "opatřené drátem." Důvodů je tisíc a jeden a žádný si sám před sebou neumím jasně a beze zbytku jednoznačně obhájit. Až mě jeden můj přítel muzikant postavil před jasnou otázku: "Jaký si má koupit bezdrát a neutratit zbytečně moc."


Vokální bezdrátový komplet SHURE SLX24/Beta 58 včéééra mě kluci vyhodili z kapely

nástup svůj jsem zase promeškal

a začal zpívat trochu pozděj

ale prej dostanu ještě šanci

řééékli mi, že jsem včera zpíval potichu

šňůra mi z mikrofónu vypadla

a udělal se na ní uzel

ale prej dostanu ještě šanci

citace: Mig21


Musel jsem s ním souhlasit, že pro něj je bezdrátový mikrofon nejrozumnějším řešením. Nebudu se tedy zabývat problematikou v rozdílech mezi mikrofony vázající účinkující k podiu více méně dlouhým kabelem a výhodami i úskalími bezdrátových mikrofonů.

Když se proberu kufry mých mikrofonů ve skladu, zjišťuji, že mi zabírají metr krychlový. Je to dost? Říkám si často. Nejvíc mě ale překvapilo, že bezdrátových sad mám na celkový počet mikrofonů 40%. Do dneška jsem si myslel, že mám těchto potvůrek jen nejnutnější počet a zbytečný není ani jeden.

Takže i já zapřisáhlý zastánce mikrofonů na drátu, mám "bezdrátů" jako psů. Milý příteli, který ti doporučit? AKG mám z posledního "vrhu výrobce", ale pro tebe moc nebudou, nebudou ti pasovat "do huby". Audiotechniky, které mám v mé výbavě, se nejvíc hodí na "anplak muziku", tobě bigbíťákovi se bude hodit nejvíc mikrofon Shure SLX24/beta 58. Ostatní bezdráty používám se specielními mikrofony na housle, basu a podobně.

A teď mě moji kamarádi začnou kamenovat, protože ví, jaký negativní vztah mám právě k mikrofonům SM 58 natož ve verzi beta. Jenže kluci, jsou zpěváci, kterým se tento typ mikrofonů hodí k "pleti", ať už říkám a myslím si cokoliv. Nakonec, slyšeli jste, jak nádherný hlas měl Bína, když jsem mu dal SM 58? A zrovna můj přítel má podobný hlas i podobným způsobem zpívá.


Takže výhody této sady:

1) přijímač je robustní a má kovové šasi, v příslušenství jsou také gumové rožky, které jej ochrání při nechtěných "úrazech" na podiu

2) obsluha je jednoduchá, ale umožňuje také osobní výběr frekvencí

3) každý slušný bezdrátový set má zabudovaný kompresor a expandér. Firma Shure používá svůj vlastní systém přenosu, ke "compandingu" dochází pouze při hlasitějších úrovních, takže odstup od šumu a dynamika je slyšitelně lepší u tohoto setu, než u setů jiných výrobců v této cenové relaci. Zároveň je těžce přebuditelný.

4) ruční vysílač má zámek frekvence a vypínače, pod svícený LCD displej a vydrží mi 10 hodin provozu. Používám nabíjecí články 2700mA.

Takže, podle mého názoru se ti bude můj příteli pro kvalitní ozvučení hodit nejlíp právě ShureSLX 24 ve verzi beta. Určitě ti udělá hodně dobré práce.


Metoděj Skřeček - zvukař z Jižní Moravy


zpět na výpis článků   |   zpět na úvodní stránku


© Dobré ozvučení (zvukař)    www.DobreOzvuceni.cz    E-mail: info@dobreozvuceni.cz    metodej.skrecek@prvni-zeme.cz    Tel.: (+420) 777 718 951
Přátelé: Větry z jihu    Jiří Zonyga    Sanitka    Gang of lolitas    Nevers    COCHISE    music-agency.cz    odkazy

Větry z jihu Jiří Zonyga Rocková kapela Sanitka Gang of lolitas Nevers COCHISE